Plisy to system wewnętrznych osłon okiennych doceniany głównie za możliwość osłonięcia dowolnej części okna i bogatą funkcjonalność tkanin. Żaluzje plisowane mogą całkowicie zaciemnić pomieszczenie lub spełniać jedynie funkcję zbliżoną do firanki. Mogą chronić przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrz latem i utratą ciepłą zimą

Plisy COSIMO

COSIMO – to przejaw rozwoju żaluzji plisowanej, którego efektem jest udoskonalony i wzbogacony produkt.
Nasze zaangażowanie w prace rozwojowe oraz sugestie naszych klientów,
dały efekt w postaci eleganckiego design produktu.
Wprowadzone nowe rozwiązania dają nowe możliwości zastosowania plisy.
Profile COSIMO posiadają kolory anodowane oraz drewnopodobne.
Cosimo Profile plisy w systemie Cosimo wklikiwane są w zaczepy przy mocowaniu sznurka,
co gwarantuje idealne przyleganie osłony do ramy okiennej i brak prześwitu.

Plisy COSIMO ONE

W systemie Cosimo One została zastosowana magnetyczna blokada Easy Click.
Po zasunięciu plisy, magnesy automatycznie domykają ją łącząc profil i mocowanie
sznurka. To ergonomiczne rozwiązanie pozwala na blokowanie żaluzji bez zbędnego wysiłku, szczelnie domykając ruchome części systemu.
Jest to nowe rozwiązanie, znacznie podwyższające komfort użytkowania plisy.

Plisy COSIMO SMART LINE

Plisa przeznaczona do osłonięcia okien dachowych wyposażona jest w prowadnice boczne Smart Line, które utrzymują tkaninę w odpowiedniej pozycji, zapewniają jej stabilność i jeszcze większą szczelność od prześwitów. Plisa dostępna jest w wersji z jedną lub dwiema tkaninami. W przypadku okien dachowych, które prowadzą do nagrzewania pomieszczeń, zaleca się wybór tkaniny Honeycomb, która ogranicza promieniowanie cieplne.
Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie do okna dachowego. Swoim kształtem idealnie dopasowuje się do wszystkich rodzajów okien dachowych dostępnych na rynku.

Plisy ULTIMA

Żaluzje plisowane są dostępne w kilkunastu wariantach kształtów, dzięki czemu zasłonią prawie każdy typ ramy okiennej. To praktycznie jedyne rozwiązanie z przeznaczeniem na okna o nietypowych kształtach tj. trójkąty, półokręgi i okręgi, trapezy. Poza tym, plisy doskonale sprawdzają się na każdym standardowym oknie, dając możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna, co jest szczególnie cenione przez ich użytkowników. Bogata kolekcja tkanin, która charakteryzuje się różnorodnością wzornictwa i kolorystyki, pozwala zaprojektować plisę w każdym pomieszczeniu. Najsilniejszym atutem plisy jest jej konstrukcyjna elastyczność, która przejawia się tym, że poza wymienionymi poniżej wariantami, plisę można wykonać według indywidualnego zapotrzebowania i projektu.