Treeclone poleca Energooszczędne rozwiązania dla twojego domu:

Jak wynika z opracowania Instytutu Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii całkowite straty w budynkach standardowych kształtują się następująco:
Według tych danych największe oszczędności energii można odzyskać z powietrza w wentylacji.
W następnej kolejności bardzo ważne jest prawidłowe wyizolowanie i osadzenie w murze okien oraz drzwi.
Ściany zewnętrzne również mają wpływ na energooszczędność budynku. Dlatego przy ich stawianiu należy wybierać materiały o odpowiednio niskim współczynniku przenikania ciepła.

KMT Supertherm 90

Pasywne i energooszczędne Drzwi KTM SUPERTHERM o grubości 90 mm przeznaczone do budownictwa jednorodzinnego o unikatowej budowie skrzydła, w której zastosowano: ramiak z drewna klejonego na całym obwodzie, przegrodę termiczną, podwójny felc, sześć bolców antywyważeniowych, masywne zawiasy 3D oraz zamek renomowanego niemieckiego producenta, stanowią przemyślany zestaw do każdego domu. Na dodatkową szczelność skrzydła wpływa czwarta przylga z uszczelką samoopadającą oraz windstoper eliminujący ewentualne przedmuchy. W komplecie znajduje się ościeżnica aluminiowa wypełniona pianą w trzech komorach z dwiema uszczelkami. Zarówno ościeżnica, jak i próg aluminiowy, zostały wyposażone w przekładkę termiczną, która zapobiega procesom przemarzania drzwi. Model SUPERTHERM znakomicie komponuje się z naświetlami, których zastosowanie daje możliwość zabudowy nietypowych otworów drzwiowych.

PROFIL VEKA SOFTLINE 82 KLASA A

Softline 82 to innowacyjny i solidny system okien, którego główną cechą jest połączenie właściwości energooszczędnych i wysokiej funkcjonalności. 7- komorowa rama, grubość profilu 82mm i potrójny układ uszczelek gwarantuje wyjątkowa izolację termiczną oraz bardzo niskie współczynniki przenikania ciepła (tak dla szyby, jak i całego okna).

CIEPŁY PODKŁAD PARAPETOWY

Energooszczędny Podkład Podparapetowy, ?ciepły parapet? stosowany w nowoczesnym budownictwie. Profile przystosowane są do konkretnego systemu okien i drzwi PCV, drewno lub ALU, dzięki czemu doskonale izolują, uszczelniają przestrzeń pod oknami. Dodatkowo na specjalnej listwie PCV naklejana jest rozprężna taśma, która wypełnia szczelinę między ramą okna, a naszym profilem. Profil stanowi jednocześnie oparcie pod parapet zewnętrzny i wewnętrzny. Łatwy i szybki w montażu eliminuje problem przedmuchów między oknem, a parapetem.

Termiczne ramki miedzy szybowe „ciepłe ramki „

Zastosowanie ciepłej ramki polepsza izolację termiczną na brzegach, co podwyższa temperaturę szyb i obniża ryzyko występowania w tym miejscu czasowej kondensacji pary wodnej. Szczególną zaletą jest redukcja współczynnika Uw o 0,1-0,3 W/m2K, co zwiększa energooszczędność całego okna.

ENERGOOSZCZĘDNE SZYBY

Oferujemy szyby zespolone o najniższym współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 oraz Ug=0,7 W/m2K.
Współczynnik przenikania ciepła to podstawowy element do obliczeń wartość termicznej dla całego okna .
Niskie parametry szyby maja duży wpływ na energooszczędność okien i całego budynku co sprzyja oszczędności rachunków za ogrzewanie.

Ciepły montaż ILLBRUCK

Ciepły montaż Illbruck, zapobiega zimnym przewiewom i niekontrolowanej utracie ciepła pozwala na zmniejszenie kosztów zużycia energii utrzymuje parametry przegrody w całym okresie użytkowania okna aktywnie osusza złącze zapewniając komfort przebywania w pomieszczeniu 10-letnia gwarancja funkcjonalności produktów w systemie*.

Ciepły montaż na kotwach – konsolach systemy JB-D

System JB-D umożliwia prawidłowo wykonać montaż okien w przestrzeniu izolacji termicznej ściany budynków. Montaż bez konieczności stosowania dodatkowych, kosztownych podkonstrukcji wsporczych umożliwiający wysunąć okno w zakresie od 5 do 150 mm. System składa się z kilku typów konsoli dolnych, które powinny być dobierane w zależności od materiału z jakiego wykonane są mury budynku, odległości planowanego wysunięcia okna poza obrys ścian, ciężaru okna oraz konstrukcji jego części progowej, a także wsporników bocznych, które należy uznać za uniwersalne ponieważ w systemie występuje tylko jeden ich typ, wykorzystywany do montażu różnych okien. Tego typu montaż jest idealnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych oraz pasywnych.

Termo–listwa montażowa Medos

Termo-LISTWA wykonana z tworzywa PVC wypełnionego twardą pianką poliuretanową o zamkniętych komorach oraz dedykowanej uszczelki. Dzięki specjalnemu ukształtowaniu profilu, umożliwia wykonanie prawidłowego, szczelnego i ciepłego połączenia podczas montażu stolarki okiennej.