VEKA EFFECTLINE

2vekaaProfile w systemach VEKA to idealny wybór do realizacji nawet najbardziej wyszukanych konstrukcji okien i drzwi. Każdy z systemów VEKA jest projektowany tak, by można go było zastosować zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach restaurowanych. Profile VEKA tylko klasy A są funkcjonalne, energooszczędne, stabilne, trwałe, łatwe w konserwacji.
System profili VEKA Effectline do budownictwa wielorodzinnego i biurowego .

 • Profil VEKA EFFECTLINE

  imageEffectline to pierwszy 5-komorowy system profili VEKA przeznaczony do powszechnego budownictwa mieszkaniowego i biurowego. Jego konstrukcja została zoptymalizowana pod względem dopasowania do panujących w Polsce warunków atmosferycznych, w tym średnich temperatur oraz siły wiatru. W efekcie uzyskano profil zapewniający niezbędną w naszych warunkach izolację cieplną i akustyczną, przy korzystnej cenie zakupu. Effectline jest więc rozwiązaniem ze wszech miar ekonomicznym zarówno w krótkim, jak i długim okresie czasu.

  Nowy system odznacza się wzornictwem zbliżonym do sprawdzonego VEKA Perfectline – jest elegancki i ma klasyczne kształty pasujące praktycznie do każdej fasady.

  Podobieństwa do systemu Perfectline na tym się nie kończą: Effectline posiada również 70-milimetrową głębokość zabudowy (czyli szerokość ramy okiennej) oraz spełnia oczywiście parametry normy PN EN 12608 dla profili klasy A, w tym grubość ścianek zewnętrznych 2,8 – 3,2 mm. Wyposażony jest w solidne wzmocnienia stalowe o grubości 1,5 mm (w profilu ramy wzmocnienie stalowe zamknięte, w profilu skrzydła wzmocnienie otwarte), co daje oknom niezbędną stabilność i umożliwia gięcie profili w łuki oraz silne mocowanie okuć. Zastosowanie znajdują standardowe okucia. Posiada dwie współekstrudowane uszczelki ramowe o specjalnej konstrukcji oraz dwie dwupowierzchniowe współekstrudowane uszczelki podszybowe. Wszystkie uszczelki w kolorze czarnym. Wysokość pakietu profili ramy i skrzydła wynosi w sumie jedynie 109 mm (w tym przylga szybowa o wysokości 18 mm), zatem uzyskana tym sposobem duża powierzchnia szyb umożliwia dobre doświetlenie wnętrza pomieszczenia.

  Kolejną zaletą systemu Effectline jest jego techniczna kompatybilność z innymi systemami VEKA o głębokości zabudowy 70 mm – w tym z systemem Perfectline, co umożliwia m. in realizację drzwi balkonowych 2-skrzydłowych w systemach kombinowanych. .

 • Specyfikacja produktu

  imageWzmocnienie skrzydła wykonane z ocynkowanej stali zapewnia stabilność i podnosi poziom bezpieczeństwa.
  ?Dwupowirzchniowe współekstrudowane uszczelki gwarantują doskonałe odprowadzanie wody.
  ?Ścianki zewnętrzne o grubości 3 mm potwierdzają klasę A naszego okna.
  ?Pięciokomorowa konstrukcja to doskonała izolacja termiczna i akustyczna.
  ?Wrąb okuciowy w osi 13 mm pozwala na stosowanie mocniejszych elementów okuciowych firmy WINKHAUS

  VEKA-EFECT-Line-70-tab

 • Kolorystyka Przebarwień PCV

  Tylko kolor Biały

 • Pliki do pobrania

  imagePliki do Pobrania w formacie PDF.