Ogrody zimowe Ponzio PF152WG

Wurth
Ponzio Polska Sp. z o.o. tworzy aluminiowe rozwiązania systemowe, stosowane w konstrukcjach lekkich ścian osłonowych i okienno-drzwiowych, które kształtują wizerunek nowoczesnej architektury. Specjaliści z działu technicznego firmy Ponzio, podążając za nowymi trendami, wciąż udoskonalają i projektują innowacyjne rozwiązania. Zaufanie klientów zdobywamy nie tylko dzięki wysokiej jakości produktów, ale także poprzez kompleksowe i profesjonalne doradztwo techniczne oraz terminową realizację dostaw. Efektem naszej pracy jest kilkaset obiektów zrealizowanych w systemach Ponzio w całym kraju.

Ponzio Profil PONZIO PF 152 WG System przeznaczony jest do wykonywania ogrodów zimowych i innych konstrukcji przestrzennych.

 • Profil PONZIO PF 152 WG

  imageSystem przeznaczony jest do wykonywania ogrodów zimowych i innych konstrukcji przestrzennych. Konstrukcja połaci dachowej systemu może być wykonana z zastosowaniem kształtowników fasadowych wykorzystywanych w systemie PF 152 lub na bazie kształtowników systemowych PF 152WG odwróconych krokwi.

  Całość oparta może być na słupkach fasadowych, słupkach z systemów okienno-drzwiowych, jak również na systemowych słupkach wzmocnionych PF 152WG. System krokwi dachowych umożliwia zastosowanie standardowych listew przyszybowych z systemów okienno-drzwiowych. Połączenie krokwi z ryglami odbywa się identycznie jak w przypadku systemu fasadowego PF 152. Elementy połaci dachowej mocowane są za pomocą połączenia zawiasowego na belce przyściennej oraz za pomocą złączek systemowych na belce okapu z systemową rynną okapu. System dachu jest w pełni kompatybilny z dostępnymi w ofercie Ponzio systemami przesuwnymi i okienno-drzwiowymi.

 • Specyfikacja produktu

  imageCharakterystyka
  – pozwala na łączenie profili systemu PF 152WG z pozostałymi systemami okienno-drzwiowymi: m.in. PT52, PT 60, PE 68, PE 78, SLIDING 900, SLIDING 1200TT
  – umożliwia tworzenie bardzo złożonych i skomplikowanych konstrukcji (zastosowany w elementach belki okapu i belki przyściennej system ?przegubowy? pozwala na obrót płaszczyzny dachu w granicach od 7 do 45 stopni pochylenia względem poziomu)
  – zastosowane rozwiązania ułatwiają prefabrykację profili

  Kształtowniki aluminiowe
  EN AW-6060 wg PN-EN 573-3 stan T6 wg PN-EN 515 Al Mg Si 0,5 F22 wg norm DIN 1725 T1, DIN 17615 T1
  Wypełnienia
  szyby zespolone, panele nieprzezierne, poliwęglan
  Sposoby wykończenia powierzchni
  Malowanie proszkowe farbami poliestrowymi – spełniające wymogi Qualicoat. Do wyboru kolory z palety RAL; anodowane w kolorach naturalne aluminium, oliwka, szampański, złoty, brązowy – spełniające wymogi Qualanod: lakierowanie na „kolor” drewna
  Uszczelki
  z kauczuku syntetycznego EPDM wg normy DIN 7863 i normy wykonawczej wg ISO 3302-01, E2
  Akcesoria
  złączki krokwi, złączki słupów systemowych, wkręty, śruby, podkładki z aluminium, stali nierdzewnej lub ocynkowanej

 • Pliki do pobrania

  imagePliki do Pobrania w formacie PDF.