Budownictwo energooszczędne

Treeclone poleca
Energooszczędne rozwiązania dla twojego domu:

_zoom
Jak wynika z opracowania Instytutu Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii całkowite straty w budynkach standardowych kształtują się następująco:
Według tych danych największe oszczędności energii można odzyskać z powietrza w wentylacji. W następnej kolejności bardzo ważne jest prawidłowe wyizolowanie i osadzenie w murze okien oraz drzwi.
Ściany zewnętrzne również mają wpływ na energooszczędność budynku.
Dlatego przy ich stawianiu należy wybierać materiały o odpowiednio niskim współczynniku przenikania ciepła.

Profil VEKA SOFTLINE 82 KLASA A

_zoomSoftline 82 to innowacyjny i solidny system okien, którego główną cechą jest połączenie właściwości energooszczędnych i wysokiej funkcjonalności. 7- komorowa rama, grubość profilu 82mm i potrójny układ uszczelek gwarantuje wyjątkowa izolację termiczną oraz bardzo niskie współczynniki przenikania ciepła (tak dla szyby, jak i całego okna).

czytaj więcej

Ciepły podkład parapetowy

_zoomEnergooszczędny Podkład Podparapetowy, ?ciepły parapet? stosowany w nowoczesnym budownictwie.
Profile przystosowane są do konkretnego systemu okien i drzwi PCV, drewno lub ALU, dzięki czemu doskonale izolują, uszczelniają przestrzeń pod oknami. Dodatkowo na specjalnej listwie PCV naklejana jest rozprężna taśma, która wypełnia szczelinę między ramą okna, a naszym profilem. Profil stanowi jednocześnie oparcie pod parapet zewnętrzny i wewnętrzny. Łatwy i szybki w montażu eliminuje problem przedmuchów między oknem, a parapetem.

czytaj więcej

Termiczne ramki miedzy szybowe „ciepłe ramki „

PE_40_zoomZastosowanie ciepłej ramki polepsza izolację termiczną na brzegach,
co podwyższa temperaturę szyb i obniża ryzyko występowania w tym miejscu czasowej kondensacji pary wodnej.
Szczególną zaletą jest redukcja współczynnika Uw o 0,1-0,3 W/m2K, co zwiększa energooszczędność całego okna.

czytaj więcej

Energooszczędne szyby

PE_40_zoom

Oferujemy szyby zespolone o najniższym współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 oraz Ug=0,7 W/m2K.
Współczynnik przenikania ciepła to podstawowy element do obliczeń wartość termicznej dla całego okna .
Niskie parametry szyby maja duzy wpływ na energooszczędność okien i całego budynku co sprzyja oszczędności rachunków za ogrzewanie.

czytaj więcej

Ciepły montaż ILLBRUCK

PE_40_zoom
Ciepły montaż Illbruck, zapobiega zimnym przewiewom i niekontrolowanej utracie ciepła pozwala na zmniejszenie kosztów zużycia energii utrzymuje parametry przegrody w całym okresie użytkowania okna aktywnie osusza złącze zapewniając komfort przebywania w pomieszczeniu 10-letnia gwarancja funkcjonalności produktów w systemie* .

czytaj więcej

Ciepły montaż na kotwach – konsolach systemy JB-D

System JB-D umożliwia prawidłowo wykonać montaz okien w przestrzeniu izolacji termicznej ściany budynków.
Montaż bez konieczności stosowania dodatkowych, kosztownych podkonstrukcji wsporczych umożliwjający wysunać okno w zakresie od 5 do 150 mm. System składa się z kilku typów konsoli dolnych, które powinny być dobierane w zależności od materiału z jakiego wykonane są mury budynku, odległości planowanego wysunięcia okna poza obrys ścian, ciężaru okna oraz konstrukcji jego części progowej, a także wsporników bocznych, które należy uznać za uniwersalne ponieważ w systemie występuje tylko jeden ich typ, wykorzystywany do montażu różnych okien.
Tego typu montaż jest idealnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych oraz pasywnych.

czytaj więcej

Budownictwo energooszczędne :